Meteorologové varují: po teplých dnech přijdou ranní mrazy

Chybová zpráva

Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Pondělí, 13.4.2020

Může to znít překvapivě, ale bude mrznout. Po velmi teplé první třetině dubna se v dalších dnech citelně ochladí a meteorologové dokonce vydali varování před raními mrazy.

Už během velikonočního pondělí se místo slunečného nebe proháněly nad Olomouckem bouřky. Pro další dvě noci vydal Český hydrometeorologický ústav varování, že teploty mohou klesat opět pod nulu, ve středu ráno mohou být až tři stupně pod nulou. "Očekává se mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy. Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot, zpravidla před východem Slunce," vzkazují meteorologové na oficiálním webu hydrometeorologického ústavu.

Nižší budou i denní teploty. V úterý má být přes den jenom 7 až 10 °C, ve středu 11 až 15 °C. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

lipitor 20mg pill <a href="https://lipiws.top/">buy lipitor without prescription</a> order lipitor without prescription