Nový most už betonují. Jde to rychle

Chybová zpráva

Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Středa, 24.2.2021

Stavba nového mostu přes řeku Moravu na Masarykově třídě v Olomouci opět rychle pokračuje. Po krátkém zdržení při mrazivém počasí v první polovině února teď může stavba díky jarním teplotám nabrat rychlejší tempo. Ve středu ráno začalo betonování mostovky. Snímky z průběhu jednoho dne ukazují, že práce postupuje opravdu rychle. Odpoledne byla betonáž mostovky dokončená. 

Betonová masa bude muset po dokončení ještě dva týdny tvrdnout a zrát, než mohou přijít další stavební práce. Na novou polovinu mostu musí ještě stavebníci přemístit inženýrské sítě a pak teprve mohou zbourat zbytek starého mostu, který dnes slouží jako provizorní lávka. Zábradlí na konstrukci bude ještě doplněno o zábrany proti vstupu osob. Podobu těchto zábran ještě dodatečně řešili autoři architektonického návrhu spolu s investorem stavby. 

V dubnu by měla být na tuto polovinu mostu svedena trasa pro pěší a cyklisty. Ve zbytku roku pak bude probíhat kompletace další ocelové konstrukce a stavba druhé poloviny přemostění. Kolaudace celého nového mostu se předpokládá až v červnu příštího roku. 

Foto: BW

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)

Komentáře

lanoxin pills <a href="https://buylanoxpl.com/">lanoxin 250 mg pill</a> molnunat 200mg sale

cialis 10mg sale <a href="https://ordergnonline.com/">cialis 5mg sale</a> online ed meds

us pharmacy cialis <a href="https://ordergnonline.com/">cialis discount</a> cheap erectile dysfunction