Půlnoční požár stodoly byl vidět už z velké dálky. Hasiči s ním bojovali několik hodin

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Neděle, 26.4.2020

Náročný několikahodinový zásah mají za sebou desítky hasičů na Přerovsku. V Klokočí nedaleko Hranic došlo k rozsáhlému požáru u hospodářských stavení, přesněji požáru velké stodoly včetně vybavení a množství skladovaného sena a slámy uvnitř.

Prvotní informace, a to prostřednictvím oznamovatelů na linky tísňových pomoc přijali hasiči krátce před půl jednou ranní v neděli 26. dubna. Plameny, praskání a záře bylo pozorovatelné již z velké dálky a dojíždějícím hasičům předznamenávala fyzicky náročný výkon v extrémním horku. Plochou se jednalo o poměrně rozsáhlé hoření, délka objektu je odhadem téměř 50 metrů. Ke snadnější likvidaci jednotky požářiště rozdělily do dvou úseků.

Místní dobrovolní hasiči díky svým znalostem místních poměrů zřídili čerpací stanoviště s nádrží u hydrantu v obci nedaleko restaurace. K pomoci na místo v průběhu rovněž dorazila posádka zdravotníků, do jejich péče hasiči předali ženu, která psychicky zkolabovala. Rozšiřování požáru se podařilo zastavit po zhruba devadesáti minutách, následujících několik hodin pokračovalo postupné dohašování menších ohnisek, rozebírání vyhořelé konstrukce a vynášení skladovaného vybavení včetně vynášení vyhořelé slámy a sena.

Ve stodole se také nacházela různá zemědělská technika. Majitelé škodu po požáru prozatím vyčíslili v částce přesahující 1 milion korun. Příčinou vzniku požáru bude s největší pravděpodobností nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. V počátku intenzivních ochlazování bylo včas zabráněnou a uchráněno několik stavení, včetně obytné části. Dohled nad požářištěm teď zajišťují místní hasiči.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

buy lanoxin pills <a href="https://buylanoxpl.com/">purchase lanoxin online</a> molnupiravir 200 mg price