Agresor málem umlátil dva muže k smrti. Při bití o ně ohnul obušek

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Středa, 13.5.2020

Zvláště závažný trestný čin těžkého ublížení na zdraví mají na krku dva muži ve věku 36 a 44 let. Průběh jejich brutálního útou je šokující a zarážející. Podle policie šlo možná o svérázné vyřizování účtů či odvetu za jiný starší čin. 

Oba muži jsou obviněni z toho, že v neděli 29. března 2020 odpoledne měli vniknout do rozpadající se budovy v Olomouci – Hodolany, kde se nacházeli dva bezdomovci. Oba muže bez domova měli obvinění brutálně fyzicky napadnout. Na muže ve věku 31 a 41 let zaútočil mladší z útočníků teleskopickým obuškem, starší muž napadení pouze přihlížel. Útok byl natolik razantní, že při něm útočník ohnul teleskopický obušek. K dalšímu bití použil násilník berlu, kterou vzal jednomu z poškozených. Po incidentu oba agresoři z místa odešli a zranění muži, kteří utržili mnohačetné tržné rány na hlavě a zhmožděniny po těle si telefonicky přivolali zdravotnickou pomoc. Starší ze zraněných mužů navíc utrpěl tzv. plášťový pneumotorax.

Po útočnících ihned začali policisté pátrat, měli však od samého počátku práci ztíženou tím, že oba muži měli obličeje v době incidentu z důvodu vládního nařízení zakryté rouškou a napadení tak nemohli policistům ani jednoho z pachatelů blíže popsat.

Na základě vyhodnocení zajištěných stop a postupně získaných operativních poznatků se podařilo kriminalistům vytipovat pachatele, zjistit jejich totožnost a na počátku května oba podezřelé zadržet. Z průběhu vyšetřování vyplývá, že za razantním útokem zřejmě stála odveta kvůli dřívějšímu incidentu mezi poškozenými a přítelkyní jednoho z útočníků.

Oba obvinění muži byli v minulosti stíhaní pro majetkovou a drogovou trestnou činnost. Šestatřicetiletý obviněný muž je stíhán vazebně. Čtyřiačtyřicetiletý muž je obviněný z pomoci k výše uvedenému zvlášť závažnému zločinu a je stíhán na svobodě.

Obviněným mužům hrozí v případě prokázání viny tresty odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Autor: 
(red)

Komentáře

order generic digoxin 250mg <a href="https://buylanoxpl.com/">purchase lanoxin without prescription</a> molnunat tablet