Jak se tahá tahač? Snadno. Policie zabavila kamion s tajnými přídavnými zařízeními

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Pondělí, 30.11.2020

Záhadné úpravy a přídavná zařízení v kamionu vedly policii k tomu, že kamion zabavila kvůli dalšímu zkoumání. Stalo se tak při pátečních silničních kontrolách u Mohelnice a oficiální důvod zní: neoprávněná manipulace s tachografem tahač. Zahraniční dopravce musel navíc složit stotisícovou kauci. 

V rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu se dopravní policisté pravidelně zaměřují na nákladní dopravu. Kontrolují přitom i dodržování sociálních předpisů, s čímž musí počítat i řidiči a samotní dopravci. Své o tom teď ví i 58letý řidič tahače, kterého zastavili policisté v pátek 27. listopadu 2020 dopoledne. Po kontrole mu totiž nezbylo, než si z místa zajistit náhradní odvoz.

Při důkladné kontrole provedené v součinnosti s technikem mobilní expertní jednotky Centra služeb pro silniční dopravu vyšlo najevo, že je v nákladním voze značky Scania zřejmě naistalováno přídavné zařízení, které umí zabránit záznamu dat o průběhu jízdy na digitální tachograf. Vzhledem k tomu, že při kontrole v terénu nebylo možné detekovat všechny komponenty tohoto sofistikovaného zařízení, rozhodli policisté o zajištění tahače k dalšímu znaleckému zkoumání.

Zároveň ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Za ten lze, v případě prokázání viny a odsouzení, uložit podle trestního zákoníku až čtyřletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci..

Samotnému zahraničnímu dopravci, který je důvodně podezřelý z porušení povinností dopravce vyplývajících ze zákona o silniční dopravě, uložili policisté stotisícovou kauci.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

Pokud nase spravni organy nezacnou tvrde postihovat tyhle smejdy, nic se nezmeni. Zacit zabavovat tahace, ridicum davat zakaz rizeni na uzemi CZ, firmam zakaz cinnosti taktez... Kdyby jste jen videli ceho jsou polaci, rumuni, bulhari, turci litevci atd. schopni na cestach... Nasi policajti jsou jim k smichu...