Domácí hádka skončila pokusem o vraždu. Muže vezli do fakultky s nožem v hrudi

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Pondělí, 11.1.2021

Mimořádně brutálně skončila domácí hádka v malé vesnici na Olomoucku. Padesátiletého muže odvezla rychlá zdravotnická záchranná služba do Fakultní nemocnice Olomouc s nožem v hrudníku.

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání osmačtyřicetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Ve čtvrtek 7. ledna 2021 odpoledne přijala policie oznámení od ženy, která ohlásila, že bodla manžela nožem do srdce. Policisté a záchranná zdravotnická služba okamžitě vyrazili na místo, do malé obce na Olomoucku. Zatímco padesátiletý muž byl okamžitě převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, policisté přivolali na místo činu krajské kriminalisty, kteří si případ vzápětí převzali.

Podle prvotních informací manželé doma popíjeli alkoholické nápoje, přičemž se pohádali. Žena následně vzala nůž a zaútočila na manžela, který utrpěl vážná bodnořezná poranění. Za motivem útoku zřejmě stojí dlouhodobé manželské neshody. 

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji do vazby. Žena nebyla v minulosti trestně stíhaná. Obviněné ženě hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Ilustrační foto: pixabay.com

Autor: 
(rej)