Vlak narazil do stromu. Strojvedoucí dělal, co mohl, rozjetou lokomotivu neubrzdil

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Pondělí, 8.2.2021

V sobotu 6. února o půl osmé večer se odehrála nehoda na železniční trati číslo 290 mezi Olomoucí a Šternberkem. Osobní vlak narazil do stromu, který těsně před tím spadl na koleje. Strojvedoucí dokonce viděl, jak strom padá. Cestujícím se při nehodě naštěstí nic nestalo. 

Strojvedoucí vlakové soupravy jel ze Štarnova do Šternberka a přibližně 100 metrů před 115 kilometrovníkem uviděl, jak se nad tratí naklání strom, který následně spadl na koleje. Strojvedoucí začal ihned intenzivně brzdit, ale soupravu se mu podařilo zastavit teprve po 100 metrech od nárazu do stromu.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Ve vlaku cestovalo 30 osob, které byly z vlaku evakuovány, a všechny odešly do stanice Šternberk. Provoz na trati byl obnoven za dvě hodiny.

K pádu stromu o průměru zhruba 30 až 40 cenitemtrů došlo vlivem povětrnostních podmínek. Policisté na místě po vyhodnocení situace vyloučili úmyslné zavinění nehody. Škodu na vlakové soupravě odhadli na 50 tisíc korun.

Ilustrační foto: HZS Olomouckého kraje

Autor: 
(rej)