Tragédie v rodinném domě. Výbuch při roztápění kotle stál život člověka

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Neděle, 21.2.2021

Tragické následky měla zřejmě neopatrná manipulace s hořlavinou při roztápění kotle. K explozi a k následnému požáru do obce Skorošice vyráželi hasiči, policie a klasická i letecká záchranka. Přesto ale na místě vyhasl jeden lidský život.

V sobotu večer kolem jednadvacáté hodiny vyrážely do Skorošic čtyři hasičské jednotky. Hlášení o výbuchu a požáru v rodinném domě se na místě potvrdilo. Ukázalo se, že hořelo v kotelně situované v přízemí staršího rodinného domu. „Hasiči nalezli v kotelně rodinného domu popáleného muže v bezvědomí. Ihned zahájili resuscitaci, v čemž následně pokračovali záchranáři zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou snahu zasahujících však lékař musel konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

V domě se při události kromě osmačtyřicetiletého muže nacházely další dvě osoby, čtyřicetiletý muž a starší žena. Muž byl v době události spolu s kolegou v kotelně, starší žena naštěstí v obytné části domu. Muž utrpěl při explozi vážná zranění, s nimiž byl letecky transportován do popáleninové centrum FN Ostrava. Ženu převezli do nemocnice spíše kvůli preventivnímu vyšetření.

„Jak později kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru zjistili, stála za tragickou událostí s největší pravděpodobností neopatrná manipulace s kanystrem benzínu při roztápění kotle na tuhá paliva. Z prozatím přesně nezjištěných příčin došlo k vznícení téhle hořlaviny, následnému výbuchu a požáru,“ popsala pravděpodobný průběh událostí, které vedly k tragédii, policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Hasiči pak silně zakouřený dům prohledali s termokamerou, aby vyloučili zahoření v jiných částech objektu a zároveň se ujistili, že se v něm už nenachází žádní další lidé. Budovu odvětrali.

Veškerými okolnostmi a souvislostmi, za nichž k tragické události došlo, se nadále intenzivně zabývají kriminalisté, kteří si případ na místě převzali. Hmotnou škodu vyšetřovatelé odhadují na 50 tisíc korun.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)

Komentáře

buy generic lanoxin 250 mg <a href="https://buylanoxpl.com/">purchase digoxin without prescription</a> molnupiravir oral