Rozkvetlé památky: další důvod, proč si zamilovat Olomouc

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Čtvrtek, 2.10.2014

Vznešenost a nádhera staré architektury snoubená s krásou a svěžestí květinových aranžmá. Takový je projekt Rozkvetlé památky, který po velmi úspěšném loňském ročníku opět zpestřuje podzimní etapu zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc 2014. Výstava sama stejně jako expozice v olomouckých chrámech začala právě dnes a potrvá do neděle. Výzdoba pěti chrámů ovšem vydrží déle, přibližně další týden. 

Podobně jako vloni se i letos spojiola klasická a navýsost tradiční akce Flora Olomouc s novou akcí, která dává vyniknout kráse květin i historické architektury. Krásná květinová aranžmá jsou k vidění v kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Zvěstování Páně na Dolním náměstí, v kapli sv. Jana Sarkandra a v prostorách sloupu Nejsvětější Trojice, památky UNESCO. „Podzimní etapa Flory sice končí 5. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle, přibližně do 10. října,“ uvedl garant projektu Rozkvetlé památky Ondřej Gibala z Výstaviště Flora Olomouc.

O květinová aranžmá se postaralo stejně jako vloni pět různých týmů floristů s mezinárodním zastoupením. „V chrámu sv. Mořice to bude Klára Franc Vavříková ze společnosti Henri Design s.r.o., Sázava. Jedná se o letošní vítězku Mistrovství floristů ČR Děčínská kotva. Doplní ji Milan Dopita z brněnského Květinářství Oxalis a šest studentů plus jeden pedagog ze Střední zahradnická škola Ostrava. Svatého Michala se ujme tým floristů z Rakouska ve složení René Hoffman, Judith Strobl a Franz Band, kteří tradičně společně připravují například hlavní expozici Garten Tulln. Tým doplní studenti Střední školy zemědělské a zahradnické Olomouc. Kapli sv. Jana Sarkandra nazdobí Pavla Plevová z brněnského Ateliéru na koleně, Jana Kulíšková ze Zahradnictví u Kulíšků z Lidečka a Jiří Slimařík ze Zahradnictví Hnojice a sloup Nejsvětější Trojice Jarmila Pejpalová z Floraservisu spolu se svou dcerou Petrou Pejpalovou. Jarmila byla přitom podepsána pod květinovou výzdobou jarní etapy Flory. Kapucínský kostel Zvěstování Páně pak zkrášlí tým domácích floristů z Výstaviště Flora Olomouc,“ vyjmenoval Gibala.

Atraktivnost celého projektu ještě zvýrazní fakt, že se Rozkvetlé památky letos nejméně v jednom případě „potkaly“ s věhlasným Podzimním festivalem duchovní hudby. Jeho třetí koncert se totiž uskutečnil ve středu 1. října v kostele Zvěstování Páně, v již čerstvě nazdobeném interiéru. Pokud jste koncert nestihli, šance ještě je. „V neděli 12. října pak Podzimní festival duchovní hudby vyvrcholí svým závěrečným, pátým koncertem v chrámu svatého Mořice, a to dokonce v přímém přenosu televizní stanice Noe. Sice není jisté, zda květinová výzdoba do té doby vydrží, ale uděláme pro to vše. Byla by to krásná tečka za oběma souběžnými akcemi,“ uvažuje Ondřej Gibala.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rb)

Komentáře

how to get lipitor without a prescription <a href="https://lipiws.top/">lipitor 20mg pill</a> atorvastatin 80mg oral