Vinné slavnosti zvou na luxusní maďarské víno i slovenský rybízák

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Pátek, 22.5.2015

Olomoucké vinné slavnosti zpříjemní Olomoučanům i návštěvníkům města celou nadcházející sobotu. Od 10 do 19 hodin se Horní náměstí promění v krásnou „open-air“ vinotéku. Tentokrát se mohou návštěvníci těšit například i na speciální nabídku vinařů z maďarského města Pécs či sýry z nizozemského Veenendaalu. Z Bratislavy dorazí do Olomouce také prý úžasný Devínský ribezlák. 

„Jako každý rok se můžeme těšit na kvalitní vína z Moravy z různých oblastí, bio produkci a přehlídku umění našich vinařů. Svá vína a vinařství bude prezentovat 11 moravských vinařství a 6 vinařství ze zahraničí,“ popisuje sobotní nabídku organizátorka vinných slavností Jana Šubová za Olomouckou vinnou společnost. V letošním roce v Olomouci přivítáme zástupce našich partnerských měst Bratislavy, maďarské Pécse a nizozemského Veenendaalu.

Vede tradičně perfektních odrůd vína budou návštěvníky čekat i speciality. Například vinařství Mrázik přiveze ze Slovenska do Olomouce jedinečné rybízové víno Děvínský ribezlak. Zúčastní se i dvě vinařství s víny z jihomaďarské oblasti, která patří mezi vyhlášené svým kvalitním vínem a tradicí, sahající až do dob antického Říma. Firma Ko van Beek z Nizozemí přiveze do Olomouce nabídku prvotřídních sýrů.

Pro návštěvníky je připraven i doprovodný program, který má ambici pobavit všechny generace. Nebude chybět cimbálová muzika a dětský koutek. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

lipitor 80mg uk <a href="https://lipiws.top/">buy lipitor 10mg generic</a> oral lipitor 10mg