Podnikavou hlavu vyhrál autor mobilní seznamovací aplikace

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Středa, 24.6.2015

Vítězem šestého ročníku soutěže Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP) v Olomouci, se stal softwarový analytik Michal Šnajdar z Olomouce. V klání o nejlepší podnikatelský záměr zaujal porotu mobilní aplikací CatchMe, která uživateli pomůže poznat nové lidi v reálném světě plném zábavy a výzev. Titul Podnikatel v sukních získala Gabriela Valášková,  středoškolskou kategorii ovládla Anna Sedláčková.

 „Mobilní aplikace má vytáhnout lidi ven z virtuálního světa a pomoci jim navázat reálné mezilidské vztahy. Současně to může být marketingový nástroj, který mohou komerční firmy používat k tomu, aby nalákaly nové zákazníky nebo propagovaly své služby. Úkolem aplikace je dostat dvě neznámé osoby tváří v tvář do půl hodiny, navíc zábavnou formou,“ řekl vítěz soutěže, který získal odměnu 50 tisíc korun. Navíc bude moci spolu s dalšími finalisty využít i poradenství odborníků z Vědeckotechnického parku UP, jenž poskytne i zázemí pro rozjezd podnikání.

„První verze aplikace je vydaná chtěli bychom ji ale posunout dál. Výhru využijeme na náklady spojené s dalším rozvojem,“ doplnil Šnajdar.

Na druhém místě skončil Ondřej Zbytek a jeho mlžná komora, třetí příčku obsadily Hana Knopfová a Markéta Špundová s projektem nazvaným Knihy s duší.

Vybrat nejlepší opět nebylo snadné

Soutěžící letos zaslali 51 podnikatelských záměrů. „Stejně jako v loňském roce bylo i letos velmi obtížné vybrat deset nejlepších příspěvků, které se mezi sebou utkají ve finále. Těší mě také vzrůstající zájem firemních partnerů, kteří soutěž podporují. I díky nim jsme letos mohli pro soutěžící připravit sérii vzdělávacích workshopů a setkání s místními start-upisty,“ uvedl ředitel VTP UP Jiří Herinek.

Účastníky soutěže ocenila i Judita Naňková z Erste Corporate Banking, jednoho ze tří hlavních partnerů klání. Dalšími jsou Olomoucký kraj a společnost Fenix Group. „Všechny příspěvky jsou velmi pečlivě připraveny a většina z nich má potenciál pro úspěšnou realizaci. Není jednoduché z tak širokého záběru témat projektů vybrat ten nejlepší, nicméně přejeme všem, aby jejich tvůrcům přinesly úspěch a předčily plánované výsledky,“ řekla Naňková. 

Podnikatel v sukních

Oproti minulému roku se zvýšil počet soutěžících v kategorii Podnikatel v sukních. Do ní spadají projekty vytvořené ženami nebo pro ženy určené. Zatímco loni mezi sebou soutěžilo 13 záměrů, letos jich bylo 22. Vítězkou se stala Gabriela Valášková, která vyrábí a rozváží zdravé svačinky dětem do škol, lidem do zaměstnání i domů. „E-shop začal fungovat loni v září. Ohlasy jsou velmi pozitivní už jenom proto, že děláme i svačinky bezlepkové a nemléčné. Soutěž pro nás byla velká výzva a další motivací byla i výhra. Potřebujeme každou korunu, protože neustále do firmy investujeme,“ uvedla Valášková.

Soutěž v této kategorii zajišťuje Olomoucký kraj. „Je skvělé vidět, že stále existuje velké množství talentovaných mladých lidí, kteří jsou plní inspirativních podnikatelských nápadů. Je škoda, že vítěz může být jenom jeden, protože vítězství by si rozhodně zasloužilo více příspěvků,“ sdělil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

Středoškolačka chce usnadnit cestování

V kategorii středoškoláků porota ocenila studentku šumperského Technického lycea Annu Sedláčkovou, která představila návrh mobilní aplikace pro cestovatele. „Aplikace nabízí zjednodušení a zpříjemnění cestování. Navíc u konkurence chybí dostatek cestovních aplikací, které nabízejí více funkcí,“ uvedla dívka.

„Podnikání je životní postoj – je to naplnění snu o nezávislosti a samostatnosti. Jsem rád, že v letošním ročníku Podnikavé hlavy jsem nalezl celou řadu mladých a vzdělaných lidí, kteří se chtějí touto životní cestou vydat. Přeji jim mnoho úspěchů,“ shrnul své dojmy z letošního ročníku generální ředitel Fenix Group Cyril Svozil.

Vloni soutěž vyhrál podnikatel Radek Poisl ze Zábřehu s projektem AmoTec na výrobu a prodej automatických multifunkčních osvětlovacích systémů. V uplynulých ročnících již Podnikavou hlavou prošlo přes 250 soutěžících, někteří z nich již své nápady uvedli do praxe. Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

order lipitor 80mg without prescription <a href="https://lipiws.top/">lipitor 20mg sale</a> lipitor 80mg drug