Vánoční strom už stojí před radnicí. Zatím bez ozdob i beze jména

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Neděle, 16.11.2014

Do vánoc je sice pořád ještě celkem daleko (což platí zvlášť pro ty z nás, kdo ještě nezačali se sháněním dárků), nicméně na Horním náměstí v Olomouci už stojí vánoční strom. Je jím smrk stříbrný, a městu ho darovali manželé Večeřovi z Polívkovy ulice. Manželé se rozhodli darovat strom městu z prostého důvodu - šestnáct metrů vysoký jehličnan, starý zhruba čtyřicet let, se už k domu téměř nevejde a jeho kořenový systém způsobuje problémy. V neděli dopoledne tedy nastoupili odborníci s motorovou pilou a posléze strom putoval s veškerou opatrností až na tradiční místo před radnici. 

Město současně vyhlásilo už po osmé soutěž o pojmenování vánočního stromu. Vítězný návrh, jehož autora odmění sám primátor města, se veřejnost dozví až v neděli 23. listopadu, kdy bude strom slavnostně rozsvícen a začnou Olomoucké vánoční trhy. Stříbrný smrk rozzáří více než 44 tisíc světel. Dalších bezmála 30 tisíc světel ozáří budovu radnice. Celkovou atmosféru pak doplní světelné řetězy nad ulicemi a slavnostně přizdobené lampy veřejného osvětlení.

Fotogalerie: 
Autor: 
(jak)