Nejtvrdší hasič: Olomouc zažije extrémně náročnou soutěž záchranářů

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Neděle, 5.5.2019

Mezi hasiči jiní než tvrdí chlapi snad ani nepracují. Kdo je z nich ale opravdu ten nejtvrdší? Olomoučané to uvidí na vlastní oči ve čtvrtek 16. května. Tehdy totiž proběhne před budovou Regionální centra Olomouc soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019.

Závodu se účastní příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků, členové sborů dobrovolných hasičů a také pozvaní závodníci ze zahraničí. Maximální počet závodníků je 100. Hasiči startují v kompletním zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže. Nejprve dole před budovou Regionálního centra Olomouc plní silové disciplíny, rozdělené do několika úseků, a na závěr pak musí vyběhnout až do 18. patra budovy RCO.

Vzhledem k tomu, že jde opravdu o náročnou soutěž, musí být všichni startující fyzicky a zdravotně způsobilí s platnou lékařskou prohlídkou a za jejich zdravotní stav odpovídá vysílající organizace. Každý soutěžící předloží potvrzení přihlašující organizace. Soutěžící musí být zdravotně způsobilý pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou, startuje na vlastní nebezpečí a pořadatel soutěže nenese v případě jeho zdravotních komplikací žádnou odpovědnost. V případě úrazu nese odpovědnost vysílající organizace.

Pro závodníky nejen z České republiky, ale i ze zahraničí je připravena paralelní trať pro současný start dvou soutěžících. Slavnostní zahájení závodu je v 9:15 hodin, první závodník se postaví na start v 9:45.

Vyhodnocení proběhne v kategoriích jednotlivců s rozdělením na profesionální a dobrovolné hasiče. Soutěž v disciplínách TFA (simulace zásahové činnosti v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže). Soutěž bude probíhat podle platných pravidel, bude rozdělena do 4 úseků, časy ze všech 4 úseků budou sečteny a poté vyhodnoceny. Vyhodnocení proběhne v kategoriích jednotlivců.

ONLINE PŘIHLAŠOVÁNÍ ZÁVODNÍKŮ ZDE: https://tfa.hzscr.cz/olomouc/index.php

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)