Zasypaný řidič, zranění lidé, amputovaná ruka. Drsný závod Rallye Hamry

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Pondělí, 27.5.2019

Rallye Hamry je soutěž, která prověřuje schopnosti dobrovolných hasičů okamžitě a správně reagovat na krizové situace. Její šestnáctý ročník se teď konal v okolí Plumlova a byl plný adrenalinových zážitků.

Pořadatelé se snaží hasiče přivádět do situací, které je mohou potkat u reálných zásahů. Soutěž je netradiční formou odborné přípravy. Rozhodčí hodnotí činnost jednotky s pohledu velení, BOZP, taktiky a techniky zásahu. Soutěžící se pohybují po stanovené trati a plní jednotlivé úkoly připomínající reálné zásahy. Soutěž nabízí velitelům jednotek možnost porovnání úrovně jejich připravenosti. Soutěž jako již tradičně pořádala Česká asociace hasičských důstojníků a Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Velké poděkování patří partnerům, bez nichž by závod nemohl být připraven v takové kvalitní úrovní. "Velmi děkujeme za podporu Olomouckému kraji a společnosti Dräger," vzkazují pořadatelé. "Chceme poděkovat i všem kolegům za celkovou pečlivou přípravu. Všem figurantům, spoluúčastníkům  i podporovatelům a pevně věříme, že i v roce 2020 se setkáme s takovou účastí a nadšením, jenž nás stále přesvědčuje o dobré původní myšlence vnesené do soutěžního klání. Závod je především přípravou pro jednotky dobrovolných hasičů pro snadnější zvládnutí reálných situací a kvalitu poskytnuté péče při podobných mimořádnostech v běžném životě." 

Na organizaci letošního ročníků se významnou rolí podílela Střední zdravotnická škola Prostějov a také mnoho nadšenců z řad profesionálních hasičů z Olomouckého kraje. Již po páté soutěž vyhrála jednotka Plumlov a získala tak již na stálo putovní pohár. Příští rok nás tedy čeká soutěž o zbrusu nový putovní pohár.

V jakých disciplínách hasiči soutěžili? 

1. Osoby zraněné po pádu do násypky zemědělského družstva. První zraněný se zlomeninou horní končetiny v oblasti ruky, druhý zraněný zlomenina dolní končetiny. U obou zraněných hasiči s využitím žebříků a nosítek transportovali pacienty na zem a předali je  ZZS.

2. Při vysypávání zeminy z nákladního vozidla došlo k zasypání řidiče. Na místě se v tu chvíli nacházel jeho desetiletý syn. Jednotka zajistila vozidlo a zahájila intervenci a pokus o zklidnění syna, v navazujícím čase provedla vyproštění oběti.

3. Čtyři děvčata se nabourala v osobním voze. Hasiči je postupně vyprostili z vozidla.

4. Zraněná osoba ležící u naříznutého stromu. V těsné blízkosti něj v provozu nastartovaná motorová pila. Hasiči přesunuli osobu do bezpečí a dokončili nedokončené kácení stromu. Dále absolvovali zkoušku dovednosti při práci s motorovou pilou. Hasiči odvětvovali strom,směrově káceli a řezali napružený strom.

5.Zraněná osoba v zámečnické dílně, které stroj amputoval ruku. Hasiči se potýkali se stříkající krví. Na místě aplikovali zaškrcování, polohování a zajištění stroje.

6. Hasiči ve Smržické sokolovně zřídili evakuační středisko. Přijímanou rodinu zaevidovali, ošetřili drobné oděrky, když najednou propukl u jednoho chlapce epileptický záchvat. Student střední zdravotnické školy hrál záchvat neuvěřitelně přesvědčivě až z toho všechny mrazilo.

7. V Držovicích vypukl požár lesa. Hasiči zajistili bojové rozvinutí hadicového vedení na větší vzdálenost a uhasit požár lesa.

8. Na mostě nad řekou ve Vrahovicích byla nalezena oběšená osoba. Hasiči zvolili bezpečný postup a poté sundali zemřelou osobu za použití lan a žebříků. Přitom se osvěžili ve studené vodě, která přišla pod žhavým sluncem vhod.

9. Požár v budově. Hasiči s hadicemi a dýchacími přístroji zachránili a vyvedli do bezpečí osoby ze zakouřených prostor. Čtyři osoby z kouře velmi rychle vyvedli a jednu bylo nutné z hořících míst vynést. Zachráněné osobě návazně poskytovali předlékařskou první pomoc.

10. Osoba ležící v kaluži vedle kanystru s nebezpečnou látkou, kolem pobíhal pes a další osoba s nápaditě zarudlou rukou stěžující si na podráždění dýchacích cest. Hasiči vyhodnotili veškerá možná rizika, vynést zraněnou osobu. Oběma osobám poskytnuli předlékařskou péči, oplach po předchozím střetu s nebezpečno látkou a předání do péče posádce zdravotníků ZZS na místě.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

digoxin 250 mg cheap <a href="https://buylanoxpl.com/">digoxin order</a> generic molnunat 200mg

order cialis for sale <a href="https://ordergnonline.com/">tadalafil 10mg cost</a> buy ed pills