Olomoučanky se v Lize mistryň dočkaly zisku setu. Sebraly jej šampionkám z Novary

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci _weather_parse_forecast() (řádek: 219 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/weather/weather_parser.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Čtvrtek, 4.2.2021

Zatím poslední vítěz Champions League, italský tým Igor Gorgonzola Novara, byl druhým soupeřem volejbalistek VK UP Olomouc na druhém turnaji letošního ročníku nejprestižnější klubové soutěže světa v polských Policích. Pro vysokoškolačky to bylo páté a předposlední vystoupení v letošní Lize mistryň a konečně se v něm dočkaly alespoň dílčího úspěchu v podobě vyhraného setu. Univerzita Palackého prohrála s Novarou 1:3 a své vystoupení na evropské scéně v této sezoně zakončí ve čtvrtek od 17.30 proti ruské Kazani.

Italské favoritky začaly velkým náporem a při servisu Hancockové se ujaly vedení 5:0. Náskok Novary navíc dále narůstal (1:8, 3:13) a i po zbytek setu se pohyboval kolem deseti bodů. A přesně tak také přes dílčí olomoucké snížení při podání Nové (8:19, 12:19) sada skončila - 15:25 a 0:1.

Do druhého dějství naopak vstoupily lépe vysokoškolačky (3:1), které sice vzápětí nechaly soupeřky otočit (4:5), ale tentokrát už nikoliv bodově odskočit. Nejtěsnější vedení se pak přelévalo ze strany na stranu a byly to české zástupkyně v elitní soutěži, které se jako první vzdálily na větší rozdíl (12:9, 15:10). Náskok Olomouce navíc postupně narostl až na sedm bodů (18:11, 19:12) a vytoužený dílčí úspěch byl v tuto chvíli blízko. Jenže po servisech střídající Herbotsové to bylo 19:19 a zrodila se dramatická koncovka. Hráčky VK UP v ní znovu šly do vedení (21:19), Novara opět srovnala (21:21), následoval další únik Hanaček (23:21) a za stavu 24:22 dokonce jejich dva setboly. A když se ujal hned ten první, mohl se olomoucký tým radovat ze zisku premiérové sady v letošní Lize mistryň.

Univerzitě následně patřil i první bod třetí části zápasu, tentokrát však Novara nechtěla ponechat nic náhodě a více než citelně zvýšila obrátky (1:4, 3:13). Po osmi úspěšných servisech Herbotsové (6:14, 6:23) se navíc začal rodit nepříjemný debakl, který nakonec skutečně přišel - 8:25 a favorit znovu vedl.

Olomoučanky se ale v tomto utkání znovu dokázaly z vysoké porážky rychle otřepat a v úvodu čtvrtého setu při podání kapitánky Valkové rázem vedly 5:0. Jejich náskok pak dokonce vystoupal až na rozdíl sedmi míčů (9:2), to už se však začaly startovat také italské volejbalistky (9:5). Univerzita přesto stále disponovala pětibodovým polštářem (10:5, 12:7), o ten ale i vinou vlastních nepřesností přišla (12:12). Oba celky se pak střídaly v jednobodovém vedení, poslední olomoucké přišlo za stavu 20:19. Ze ztráty 21:23 už se Hanačky nedostaly, první mečbol sice ještě odvrátily, ten druhý ale ne. Nadějně rozehraný set ztratily nejtěsněji 23:25 a celý zápas 1:3.

„Určitě bych se chtěl radovat ze zisku našeho prvního setu, bohužel však zároveň vnímám zklamání z toho, že jsme mohli mít jeden bod, možná i dva. Ve druhém a čtvrtém setu jsme byli lepším týmem, v polovině toho čtvrtého jsme ale nedohráli dva míče a pustili soupeře do koncovky, což je s takovými týmy vždy vražedné. Až na výbuch ve třetím setu, za nějž ale hráčky příliš neviním, protože nás v něm Italky doslova rozstřílely servisem, se hrál moc pěkný volejbal. Holkám bych chtěl za výkon a nasazení poděkovat,“ řekl trenér VK UP Petr Zapletal.

VK UP Olomouc - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (-15, 22, -8, -23)

Rozhodčí: Mezöffy (Maďarsko), Michlicová (Polsko)

Čas: 98 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libera Kulová, Zilbermanová. Střídaly: Kneiflová, Šmídová, Lazárková.

Novara: Chirichellaová, Hancocková, Bosettiová, Bonifaciová, Smarzek-Godeková, Daalderopová, libero Sansonnaová. Střídaly: Populiniová, Herbotsová, Zanetteová, Battistoniová.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

buy lanoxin 250mg <a href="https://buylanoxpl.com/">buy lanoxin 250 mg pill</a> buy molnupiravir online cheap