Sprejeři za sebou nechávají obrovské škody. Naposledy za sto tisíc korun

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci _weather_parse_forecast() (řádek: 219 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/weather/weather_parser.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Neděle, 14.2.2016

Neuplyne týden, aby v policejní svodce nebyla zpráva o řádění některého z olomouckých sprejerů. Silně postižená činností těchto rádoby umělců je poslední dobou především Ztracená ulice. Čmárání nesmyslných značek po fasádách domů, jejichž majitelé pak musí vynaložit desítky tisíc na opravu, je samozřejmě klasickým vandalismem a žádným uměním. 

Olomoučtí policisté teď prověřují oznámení o poškození fasády dvou domů v Olomouci. Neznámý pachatel někdy v době od středy do pátečního rána postříkal černohnědou barvou fasádu domu v místech bočního štítu na ulici U místní dráhy. Policisté šetřením na místě zjistili, že se jedná o nápis písmen "OX", o rozměru 690 cm x cca 400 cm, který autor ještě dvakrát podtrhl vodorovnou čárou. Stejný nápis pak našli také obyvatelé domu na ulici Štítného, v tomto případě byl však o rozměru 290 cm x cca 350 cm. Společenství vlastníků tak neznámý umělec způsobili celkovou škodu ve výši 100 tisíc korun. V případě jeho dopadení a odsouzení mu může být udělen trest odnětí svobody až na dvě léta.

Poslední borec, který čmáral ve Ztracené ulici, se ocitl v záznamu bezpečnostní kamery. Pokud jej poznáte, policie i majitelé poničených domů vám budou za pomoc v pátrání po pachateli vděční. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(mb)

Komentáře

to nejsou sprejeři, to jsou lidská hovada. Dva roky je málo. Navíc min. 20 ran rákoskou na každou pracku a zaplatit škody + pořádná pokuta!! V těch případných trestech, které jsou uváděny, mi vždy chybí povinnost toho pitomce zaplatit škody!! Proč??

To je těžké, jak nazývat autory takových činů? Oni se ke sprejerům řadí, a pracují se sprejem. Vím, že existují slušní sprejeři, kteří by po fasádě historického domu v centru města nikdy nečmárali, ale existují bohužel i tahle hovada. Pokud jde o úhradu nákladů, myslím, že to je pak věc občansko-právního sporu.

No dobře, je to věc občansko-právního sporu, ale já si myslím, že by ty škody měl pachatel (pokud ho chytnou) automaticky zaplatit!!

To my si ale myslíme taky!

Tak o tom pište!

zkuste něco takového https://zn.sk/dosprejovana-fasada-panelaka-ide-prekreslit-nieco-krajsie/ když dají prostor jiným sprejerům se vším povolením, tak na takovou grafiku pak jiní sprejeři nešáhnou. tedy pokud jde o místo, kde se to hodí, nebo nějak vymysleť, ať je malba a pak do grafiky nedávají svojí grafiku. Ale pokus by konečne byla zavedená odpovědnost - jeden chycený grázl se sprejem = vymalovaní a financovaní celé ulice, pak by se konečně možná snížil počet těchto maleb, nebo co to je.. . ale umění to jistě není.

Ne vždy to ale platí, někdy ani sprejeři mezi sebou nedodržují tahle nepsaná pravidla a čmárají přes starší povedená grafiti nové nesmyslné nápisy...