Na Poděbrady autem jen do neděle

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Sobota, 12.7.2014

O víkendu mají poslední možnost vydat se na Poděbrady ti, kdo preferují automobilovou dopravu. Příští týden se totiž k oblíbenému přírodnímu koupališti dostanete jen na kole či pěšky. Podél hlavní příjezdové cesty se totiž budou kácet stromy, které jsou v havarujním stavu. 

Stromy, které mají být pokáceny, jsou vážně poškozeny vichřicemi z května a června letošního roku. Podle Agentury ochrany přírody a krajiny představují neúměrně vysoké bezpečnostní riziko pro všechny, kdo touto cestou na Poděbrady projíždějí nebo procházejí. O špatném zdravotním stavu stromů svědčí i skutečnost, že v uplynulých měsících muselo být v této lokalitě odklizeno z cesty několik spadlých kmenů.

Z uvedených důvodů se AOPK ČR jako majitel stromů rozhodla tyto nevratně poškozené stromy co nejdříve pokácet. Protože práce není možné provést rychle a bezpečně bez úplné uzavírky příjezdové komunikace, bude zde po dobu kácení umístěno dočasné dopravní značení, usměrňující pohyb návštěvníků. Prosíme návštěvníky, aby toto značení respektovali a ve dnech 14. až 18. července raději zvolili jinou možnost dopravy k přírodnímu koupališti než autem. Například z Olomouce autobusem MHD č. 18 nebo 20 k zastávce Poděbrady a dále pěšky po nezpevněných polních cestách a pěšinách přes Plané loučky. Případně na kole či pěšky z Olomouce kolem Mlýnského potoka a přes Plané loučky po naučné stezce „Kolkolem Olomouce“ nebo po nové cyklostezce kolem Moravských železáren směrem na Horku nad Moravou.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

order lipitor 20mg <a href="https://lipiws.top/">order generic atorvastatin</a> atorvastatin 80mg tablet