Je jim sto let, přesto oživili náměstí

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Sobota, 19.7.2014

Nádherná podívaná, která určitě nenechala chladným ani toho, kdo má jinak k technice a motorismu úplně vlažný vztah. Start Hanáckého okruhu dopoledne zcela zaplnil Horní náměstí. Davy lidí se prodíraly mezi desítkami automobilů, z nichž ty nejmladší pocházely z roku 1939 a nejstarší pamatovaly časy, kdy se v Rakousko-Uhersku poprvé volilo podle všeobecného volebního práva, Oklahoma se připojila k USA a v Británii se uskutečnil úplně první skautský tábor v dějinách. Autoveterány jsou prostě esteticky jedinečná záležitost. Kdo nestihl dopolední start, může se přijít podívat do areálu střední polytechnické školy ve Velkomoravské ulici. Tam se právě nyní motoroví stařečci sjíždějí, a od 20 hodin by zde měly být vyhlašovány výsledky jednotlivých kategorií závodu.  

Na trať vyrazilo více než osmdesát aut, přičemž diváci mohli vidět unikátní vozidla s dřevěnými loukotěmi, auta s motorem shodným jako v motocyklu či limuzíny, v nichž se vozily prvorepublikové dámy či slavní herci. Středomoravskému klubu automobilových a motocyklových veteránů se sluší poděkovat i za to, že na start pozvali zejména majitele českých a moravsých vozidel, takže jsme mohli vidět až neuvěřitelnou nádheru starých Tater, Pragovek a především dokonale ladných a elegantních vozů Wikov, u nichž by ani největší fantasta neuhodl, že se vyráběla v nedalekém Prostějově. Díky patří i Veteran Areně, která se na organizaci podílela a která mnohým vzácným motorovým exponátům poskytuje celoroční "ubytování". Což znamená, že není nutno zoufat ani tehdy, když nestihnete večerní vyhlášení vítězů, protože značnou část vozů lze celoročně vidět právě ve Veteran Areně. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(mb)

Komentáře

buy lipitor 40mg pills <a href="https://lipiws.top/">buy atorvastatin 80mg for sale</a> lipitor 20mg brand