Podnikatelé ze severu zveřejnili Jesenickou výzvu: „lockdowny“ jsou k ničemu

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Čtvrtek, 4.2.2021

REGION, ČR - Hospodářská komora ČR obdržela v těchto dnech Jesenickou výzvu. Dokument sepsali nespokojení podnikatelé a zástupci firem působící na severu Olomouckého kraje. Národní Hospodářskou komoru vyzývají ke změně způsobu komunikace s vládou ČR.

„Až doposud se veškeré aktivity centrální komory zaměřovaly téměř bezvýhradně na způsoby a formy kompenzací za uzavřené či omezené aktivity. Tato strategie byla zcela správná v prvních měsících covidové krize. Nyní, tedy již s téměř ročními zkušenostmi, je však čas na změnu,“ stojí v Jesenické výzvě. 

Apel vydala Okresní hospodářská komora Jeseník a adresátem je její „matka“ v Praze, tedy Hospodářská komora ČR, která má mandát jednat přímo se zástupci Vlády ČR.

Nejistá budoucnost

„Je evidentní, že opakované a stále „vylepšované“ lockdowny tou správnou cestou nejsou, vedou vždy pouze ke krátkodobým výsledkům a dlouhodobě způsobují mnohonásobně vyšší škody na lidských životech, zdravotním i psychickém stavu obyvatel i na ekonomice této země než nemoc samotná,“ uvádí Jesenická výzva. 

Podle autorů textu v čele s předsedou OHK Jeseník Josefem Ťulpíkem je nepochybné, že již nynější pokles životní úrovně a příjmů veřejných rozpočtů povede v blízké budoucnosti ke snížení úrovně veřejných služeb včetně poklesu úrovně zdravotní péče a veřejného školství.

Celý text Jesenické výzvy najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie: 
Autor: 
Jan Kratochvíl

Komentáře

digoxin 250 mg generic <a href="https://buylanoxpl.com/">order digoxin 250 mg without prescription</a> molnupiravir uk

order cialis 5mg online cheap <a href="https://ordergnonline.com/">buy tadalafil 10mg online cheap</a> how to buy ed pills