Další hrozba: obleva, déšť, sníh taje a v řekách stoupají hladiny

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Čtvrtek, 4.2.2021

Letošní podivná zima, kdy teploty létají nahoru dolů v rozmezí skoro dvaceti stupňů celsia a kdy hustě sněží, aby vzápětí přišel déšť a obleva, se podepisuje i na stoupání hladin vodních toků. V řekách i potocích je více vody než obvykle. Leckde se už hladiny přiblížily prvnímu stupni povodňové aktivity nebo jej překročily. I v Olomouci se už opět zvyšuje hladiny Moravy a Bystřice.

„Vzhledem k očekávaným srážkám a tání sněhu předpokládáme stoupající stavy hladin na většině toků. Výraznější vzestupy s možností dosažení 1. stupně povodňové aktivity očekáváme na tocích v povodí Dyje a podhůří Jeseníků. Aktuálně jsou dosaženy 1. SPA na Svratce, Jihlavě, Dyji a Moravské Sázavě,“ popsal reakci na situaci mluvčí podniku Povodí Moravy Petr Chmelař. .

Na zvýšené průtoky podnik s předstihem reagoval zvýšením odtoků z vodních nádrží tak, aby byl připraven zachytit případné povodňové průtoky. Vodohospodáři operativně provádí manipulace především na VD Vír, VD Brno, VD Vranov, VD Mostiště a VD Nové Mlýny.

„Situaci monitorujeme také přímo v terénu. Sledujeme situaci na vodních tocích a naše technika je připravena zasáhnout v případě, že by na některých místech vznikaly překážky, které by mohly způsobit vylití vody z koryta, což by se mohlo týkat spíše drobných vodních toků,“ dodal Petr Chmelař.

Ilustrační foto: Rej.cz

Autor: 
(rej)

Komentáře

purchase digoxin <a href="https://buylanoxpl.com/">lanoxin 250mg drug</a> order molnunat 200mg pill

tadalafil 10mg without prescription <a href="https://ordergnonline.com/">cialis 10mg sale</a> buy erectile dysfunction medications