Hranice okresu i další silnice hlídají mobilní policejní hlídky. Zátarasy nečekejte

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (řádek: 436 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Pondělí, 1.3.2021

Policie od půlnoci z neděle na pondělí spustila nevídané bezpečnostní opatření. Hlídky policistů musí kontrolovat dodržování zákazů volného pohybu osob, které od dnešního dne platí. Pokud dnes někdo jel do práce autem z jiného okresu, určitě už hlídky viděl - policie na logistice celé akce pracovat už včera.  

V rámci Olomouckého kraje je do bezpečnostního opatření v souvislosti s omezením volného pohybu osob zapojeno aktuálně přibližně 250 policistů, kteří provádějí kontroly na 170 vytipovaných místech. Jedná se o dálnice, silnice I., II. a III. třídy. Všechna stanoviště nejsou obsazena po celý den. Každá hlídka má přidělená dvě až tři stanoviště, na nichž střídavě zajišťuje výkon služby. Hlídka se pohybuje mezi danými stanovišti v nepravidelných časových intervalech, a to dle aktuální potřeby.

"Předběžné máme v rámci Olomouckého kraje dohodnutou spolupráci s Armádou České republiky a rovněž s Celní správou. Posilování výkonu služby těmito složkami by mělo být zahájeno po schválení a vyřízení veškerých náležitostí během úterý a středy tohoto týdne. Společně s policisty bude vykonávat kontrolní činnost na území Olomouckého kraje přibližně 400 příslušníků Armády České republiky a asi dvacet příslušníků Celní správy. Kontroly budou probíhat nejen na hranicích okresů, ale policisté budou namátkově kontrolovat i cestující vlakovými a autobusovými spoji mimo okresy," vysvětluje situaci policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Jen v okrese Olomouc je v terénu okolo padesáti takových policejních hlídek. 

Policisté se zaměřují v rámci běžného výkonu služby na dodržování veškerých opatření vlády na území měst a obcí.

1. náměstek policejního prezidenta Martina Vondráška odpovídá i na nejčastější dotazy k problematice v tomto záznamu z nedělního vystoupení https://youtu.be/GzUNN_cmK5o

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)

Komentáře

order digoxin generic <a href="https://buylanoxpl.com/">lanoxin 250mg drug</a> order molnunat 200 mg online