Hesham Malik, umělec původem z Bahrajnu, vystaví příští týden v úterý svá díla v olomoucké Galerii U Mloka. Jeho velmi nevšední tvorba v sobě nese odkazy na tajemná zákoutí kultury zemí, které našinci příliš dobře neznají - Bahrajnu, Dubaje, Indie a dalších.
Malik je vzděláním politolog, srdcem ovšem umělec a humanista. Skrze své obrazy předkládá Hesham Malik pozorovateli témata k zamyšlení. Díky svému bohatému mezinárodnímu zázemí nabízí Hesham originální a poutavý vhled do společensko-kulturních hodnot pro Čechy exotických zemí. Žil v Bahrajnu, Indii, Kanadě, mezi Masaji v Africe, Spojených arabských emirátech a nyní s rodinou v Praze. Umění pro Heshama je ovšem i prostředek, jak pomoci potřebným či znevýhodněným lidem. V minulém roce podpořil dětské centrum v Dubaji, které se stará o děti s mentálním postižením, charitativní dražbou pod záštitou aukční síně Sotheby´s. V roce 2015 ho prestižní mezinárodní umělecký časopis Art Tour International vyhlásil Osobností roku.
České veřejnosti se poprvé představí svou výstavou Swastika aneb život symbolu. Od 12. ledna 2016 ji v Olomouci uvede Galerie U Mloka. Pro autora Heshama Malika je Swastika symbolem vnitřní harmonie a životního štěstí. Svoji první Swastiku Hesham namaloval, když mu bylo 6 let, dnes se k tématu po 30 letech vrací a vůbec poprvé se bude ve své tvorbě zabývat moderním uměleckým ztvárněním mytologie a filosofie tohoto prastarého symbolu. V Galerii U Mloka bude k zhlédnutí 12 pláten (technika: akryl, olej a inkoust).
Vernisáž je otevřena pro veřejnost a program začíná v 16 hodin. Zastavte se a ochutnejte jídlo Jižní Asie a hudbu v podání Dáši Váňové a Petra Dvořáčka. Výstava potrvá do 29. února.
Příjemný šok, říkají pořadatelé o výtěžku sbírky na pomoc dětským pacientům
Kde stával nejstarší biskupský chrám v Olomouci? Byl tu ještě před katedrálou
Folklorní sláva s cimbálem, piráti a skvělá bluesmanka Wanda Johnson