Věda a divadlo. Dvě věci, které se velmi půvabným způsobem prolnou dnes od 15 hodin přímo v muzeu vědy. Budete svědky osudů tří vědkyň, které za chodu velkých dějin hledají (a nacházejí) smysl života v poznání. Představení trvá 40 minut a je zdarma v rámci běžného vstupného do Pevnosti poznání.
Tři ženy, které hnuly s dobou
„Diváci se mohou těšit na příběhy, které chladný vědecký svět mění v pohádkovou krajinu a misogynní hnidopichy v komiksové antihrdiny. Naše inscenace nakonec přináší i poznání, že vychovávat děti, získávat Nobelovy ceny a mít k tomu všemu milujícího partnera není ani ve vědě žádná sci-fi,“ říká lektorka Dominika Šindelková z tvůrčího spolku Storytelling k představení, které vás vtáhne do dob starověké Alexandrie, ale vzápětí vrhne i do blízké budoucnosti. Hlavními hrdinkami budou vůbec první ženská astronomka a matematička Hypatia, dále první dvojnásobná držitelka Nobelovy ceny v oborech fyzika i chemie – polská vědkyně Marie Curie-Sklodowská, ale také tajemná budoucí vědkyně, která dějiny vědy teprve přepíše.
Metoda, která probudí vaši představivost
Představení se před vámi odehraje metodou již zmiňovaného storytellingu. Jde o specifickou divadelní disciplínu, která operuje s různými cvičeními, hrami a imaginací samotných vypravěčů. Je také efektivním edukačním nástrojem, který se ve školách i během řady volnočasových aktivit hojně využívá především ve Skotsku a Norsku. Spolehlivě buduje představivost, zdokonaluje komunikativnost a má tu moc popularizovat okrajovější témata. (Text vychází z informací na webu story-telling.cz)
Příjemný šok, říkají pořadatelé o výtěžku sbírky na pomoc dětským pacientům
Kde stával nejstarší biskupský chrám v Olomouci? Byl tu ještě před katedrálou
Folklorní sláva s cimbálem, piráti a skvělá bluesmanka Wanda Johnson