S několikanásobným úspěchem se vrátili členové olomouckého klubu Vem Camará Capoeira z Mistrovství Evropy v Komárně. Čtyři medaile jsou skvělým vysvědčením práce Olomoučanů.
V kategorii A = profi kategorie muži (modrý pásek a výše) měla Olomouc pouze jednoho závodníka a to hlavního trenéra Ondřeje Nováka (graduado Girafa), kterému jen těsně unikl postup do finále a obsadil nakonec 5. místo. První příčku si odvezl Tomáš Zummer (instrutor Robocop) do Liberce (CZ), 2. místo zůstalo zásluhou Tomáše Vu Thanha (instrutor Latino) v Komárně (SK) a bronz si odvezl do Polska Krzysztof Gajoch (professor Formiga).
V kategorii B = středně pokročilí muži (oranžový a oranžovo-modrý pásek) měl Olomouc 2 želízka v ohni a to mladičké talentované závodníky Jana Křenka (aluno Aranha) a Karla Lupuliaka (aluno Volta ao Mundo). Lépe se nakonec umístil zkušenější a starší Jan Křenek, který je již zároveň pomocným trenérem, a využívá své zkušenosti nabyté nejen na závodech v tréninku ostatních. Tomu nakonec jen o bod uniklo zlato a odvezl si tedy nakonec stříbrnou medaili. Karel Lupuliak bodoval na krásné 6. pozici a do budoucna nám tento mladičký závodník jistě ještě hodně ukáže. Zlato nakonec putovalo díky Peteru Tiglmanovi (aluno Formiga) do Budapešti (HUN) a bronz si odvezl do Liberce (CZ) Jakub Stavinoha (aluno Formiginha).
V kategorii C = mírně pokročilí (šedo-žlutý až žluto-oranžový pásek, ženy i muži) měla Olomouc největší zastoupení a to 6 závodníků. Z toho hned pěti se podařilo probojovat z eliminace do čtvrtfinále. Jan Drška (aluno Vomitador) se přes eliminaci bohužel neprobojoval a obsadil nakonec 21. příčku. Na 12. místě se umístila Hana Bendová (aluna Foca), 11. místo obsadil Jakub Záhora (aluno Cavalo) a 10. příčku pak Pavel Hegar. Do finále se pak podařilo probojovat oběma olomouckým Vojtěchům – Kutáčovi a Randýskovi, z nichž nakonec úspěšnější byl mladší Vojtěch Kutáč, který díky bodům z eliminace obsadil nakonec 2. příčku. Bronz bral tedy jeho týmový kolega Vojtěch Randýsek (aluno Elvis). Zbývající zlatou medaili si odvezl do Liberce Marek Bohuš (aluno Urço).
V kategorii D = pokročilé ženy (oranžový pásek a výše) měla Olomouc pouze jednu závodnici a to pomocnou trenérku Zuzanu Bordováčovou (graduada Leoa), která získala stříbrnou medaili. Zlatá medaile nakonec zůstala zásluhou Stelly Vargy (graduada Narizinho) v Komárně (SK) a bronz putoval pro změnu do Liberce (CZ) díky Alici Avci (graduada Nikita).
Celé ME tak skončilo nejen pro Českou reprezentaci, ale hlavně pro Olomouc velmi úspěšně a bezesporu se jednalo o nejúspěšnější akci, co do počtu medailí – vždyť olomoucký klub bral třetinu všech medailí.
Tato událost byla spojena s třídenním seminářem, kterého se zúčastnilo přes 100 capoeiristů z různých koutů Evropy. Tréninky vedl prezident naší asociace Vem Camará - Mestre Paçoca. Veliký dík patří pořádajícímu Komárenskému týmu, také našemu mestre Paçocovi za vedení, všem závodníkům za skvělé výkony v duchu fair play a samozřejmě všem, kteří jste olomoucké capoeiristy doma či přímo na místě podporovali.
„Jsem velmi hrdý na své svěřence, neboť podali výborné výkony a vydali ze sebe maximum, což je to nejdůležitější. Skvěle reprezentovali jak Českou republiku, tak svůj capoeiristický klub a naše město Olomouc," uvedl hlavní trenér Olomouc Ondřej Novák. "Doufám, že ať úspěch či neúspěch pro ně bude motivací do dalšího cvičení a že se naše sbírka do budoucna rozroste o další cenné kovy. Také bych chtěl moc pogratulovat všem ostatním závodníkům ke skvělým výkonům a poděkovat všem, kteří nám fandili buď osobně, nebo doma, moc si Vaší podpory vážíme. Také mi dovolte touto cestou poděkovat i statutárnímu městu Olomouc a Olomouckému kraji za finanční podporu našeho klubu a dále i pomocným trenérům Zuzaně Bordováčové a Janu Křenkovi, kteří se na úspěchu našich svěřenců také podíleli.“
Příjemný šok, říkají pořadatelé o výtěžku sbírky na pomoc dětským pacientům
Kde stával nejstarší biskupský chrám v Olomouci? Byl tu ještě před katedrálou
Folklorní sláva s cimbálem, piráti a skvělá bluesmanka Wanda Johnson