Kde stával nejstarší biskupský chrám v Olomouci? Byl tu ještě před katedrálou

Chybová zpráva

Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Sobota, 18.7.2020

Na jižním okraji Předhradí, na tzv. Petrském návrší, stával starobylý kostel sv. Petra a Pavla. Tento kostel byl následovníkem nejstaršího chrámu v Olomouci, který údajně vysvětil samotný svatý Cyril v roce 863 a kníže Svatopluk ho v roce 885 zajistil příjmy, toto jsou ale informace založené jen na falzech. První ověřenou informaci o tomto kostele máme z listiny z roku 1063, kdy se stal kostelem biskupským při založení olomouckého biskupství a stal se "matkou všech kostelů té provincie". Jako sídelní kostel biskupů sloužil kostel sv. Petra až do roku 1141, kdy biskup Jindřich Zdík přenesl své sídlo k nově vybudovanému kostelu sv. Václava na Václavském návrší, který dnes známe jako Dóm.

Historie a zánik kostela a kláštera

Po nějakou dobu o kostele písemné prameny mlčí, další zpráva je až z roku 1207, kdy biskup Robert uvažoval o návratu biskupství ke sv. Petru. K tomu nedošlo, ale při kostele sv. Petra založil biskup Robert ženský klášter řehole sv. Augustina (před rokem 1213). Až do 70. let 13. století je tento klášter nazýván "u sv. Petra". Ještě během 13. století (kolem roku 1272) se augustiniánky osamostatnily a zbudovaly si zde klášter s kostelem sv. Jakuba. Klášter byl nadále označován podle tohoto chrámu. Nejpozději v této době se stal kostel sv. Petra kostelem farním. Mezi lety 1400 až 1455 jsou zaznamenány četné nadace k oltářům v kostele sv. Petra (oltáře Navštívení Panny Marie; sv. Kateřiny; Svatého Kříže; Božího Těla; Nanebevzetí a Zvěstování Panny Marie a Těla Kristova, sv. Martina, Svaté Trojice a sv. Jakuba Většího). Roku 1455 postihl kostel sv. Petra veliký požár, po kterém byl goticky přestavěn. Další velký požár svatopetrský kostel postihl v roce 1541.

Na počátku 16. století byl klášter sv. Jakuba určitou dobu opuštěný, později do něho přesídlili minorité, kteří ho drželi až do svého zrušení za josefínských reforem. V sekularizovaném objektu byla zřízena státní nemocnice, která trvala do roku 1896. Starou nemocnici pak koupilo město, nechalo ji zbořit a v letech 1901-1902 postavit tzv. Elisabethinum, což byl vzdělávací ústav pro výchovu budoucích učitelek. Ústav se skládal ze tří budov rozmístěných v areálu kostela sv. Petra a kostela sv. Jakuba. Školní budova se nacházela v místě zbořeného svatopetrského kostela a pensionát na místě dřívější nemocnice. Obě budovy byly propojeny třetím velkým objektem. O poměrně velké stavební akci se ale mnoho zpráv nedochovalo. Je zřejmé, že ačkoliv se vědělo, že se bude stavět v prostoru s bohatou historií, přístup byl čistě pragmatický; žádný respekt k minulosti a ani nejmenší průzkum nebo snaha zachovat něco z případných nálezů. Jediným zdrojem informací o rychle provedené stavbě je úřední referát v městské ročence (anonym 1900–1901), který se stručně zmiňuje o pozoruhodnějších nálezech zaznamenaných na schematickém plánku. 

Kostel sv. Petra a Pavla měl až do josefínských reforem postavení hlavního kostela. V roce 1785 byl ale odsvěcen a v roce 1792, aniž by byl pořízen sebemenší popis nebo nákres, bezohledně zbořen. Podle dochovaných zobrazení víme, že to byla podélně orientovaná stavba s opěrnými pilíři, s polygonálně uzavřeným presbytářem. Měl jeden boční vchod od severu a hlavní vchod na západní straně. Při západním průčelí byla situována vysoká věž. Ta byla v 80. letech 17. století zbořena a na severní straně kostela byla přistavěna věž nová. Podle historických plánů k jižní straně kostela sv. Petra přiléhala menší stavba s polokruhovým závěrem. Jednalo se o kapli svatých Šebestiána a Rocha, o níž jsou záznamy v matrice svatopetrské farnosti ze 17. a 18. století. V této kapli byla krypta, ve které se našly pozůstatky farníků. Starý hřbitov byl také kolem kostela sv. Petra a pohřbívalo se i u svatojakubského kláštera. Po zrušení byl nový hřbitov zřízen za Hradskou bránou, v blízkosti zájezdního hostince Na Špici. Ke kostelu a klášteru náležel také nejstarší olomoucký vodní mlýn, o kterém je první zmínka z roku 1213. Ten stával pod hradbami na nedalekém Mlýnském potoce a říkalo se mu Jakubský nebo Petrský podle toho, kdo ho zrovna vlastnil. Mlýn byl zbořen po ničivém požáru v roce 1909. 

Vzácné objevy při archeologických průzkumech

Při stavbě německé dívčí školy a ženského učitelského ústavu Elisabethinum (nyní budova Filosofické fakulty UP na Křížkovského 10) byla odkryta značná část půdorysu goticky přestavěného kostela sv. Petra s presbytářem, s jižní zdí prolomenou už dříve při kladení potrubního vedení a se základovým zdivem věže přiložené k severní stěně. Na severní straně presbytáře byly zjištěny základy tří opěrných pilířů a v každém z nich schránka a v ní olověná plaketa se symbolem evangelisty (anděl, orel, býk). Čtvrtou plaketu se přes usilovné hledání nepodařilo najít. Přišlo se na ni náhodou až v roce 1958 při pořádání numismatických sbírek ve Vlastivědném muzeu, kam se neznámým způsobem dostala někdy ve 20. letech minulého století. Při stavbě se našly pozůstatky kláštera s kostelem sv. Jakuba. Nálezová situace při stavbě Elisabethina se až na některé detaily shodovala s půdorysem, jak ho zaznamenal v osmdesátých letech 19. století W. Müller, ačkoliv v jeho době kostel sv. Petra už neexistoval. Otázka, kde uvedený autor čerpal informace, zůstává tedy otevřená.

Na počátku 20. století bylo také zaregistrováno několik archeologických nálezů (pravěké pohřebiště s kamenným obložením, kamenná sekerka, střepy, zvířecí kosti a parohy) a uprostřed dvora silná vrstva kostí. Zajímavá je zmínka o nálezu dvou zlatých mincí a několika stříbrných mincí i hracích žetonů. Mince nejsou určeny ani popsány a není uvedeno, zda byly v nějakém vztahu k nalezeným kostem. V každém případě jde o pozoruhodné nálezy vzhledem k tomu, že kolem kostela sv. Petra byl hřbitov a že není vyloučeno, že zvlášť stříbrné mince by se v některých hrobech z 11. století mohly objevit. Průzkumu se dávno poničená lokalita dočkala až v roce 1948. Na nádvoří Filosofické fakulty tehdy provedl pražský archeologický ústav plošný odkryv. Znovu byl odkryt presbytář a část lodi goticky přestavěného svatopetrského kostela. Bylo zjištěno, že presbytář měl dvě klenební pole a loď s čtverhrannými dlaždicemi, byla v něm renesanční krypta a ke středu západní obvodové zdi zvenku přiléhal čtvercový blok zdiva, který byl vyložen jako základna hranolové věže. Severní část kostelního půdorysu, kde se podle staršího výkladu nacházela věž, zasahující pod budovu fakulty, zkoumaná nebyla. Našlo se také několik hrobů bez milodarů, datovaných do 17. století a považovaných za pozůstatek hřbitova založeného až po zrušení kostela.

Nové nálezy z posledních let

V letech 2015 až 2017 probíhal záchranný archeologický výzkum při rekonstrukci děkanátu Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Během výzkumu byla, kromě jiných mimořádných nálezů například z období raného středověku, prozkoumána také část hřbitova. Samotný hřbitov byl zrušen už roku 1784, nicméně nejstarší hroby pochází z průběhu vrcholného středověku. Výzkum odkryl celkem 98 hrobů na současném nádvoří děkanátu, dalších 486 hrobů bylo prozkoumáno v nově budovaném suterénu pod severním křídlem budovy. Jedná se tak o největší archeologicky zkoumaný hřbitov v intravilánu města na střední Moravě. V některých hrobech byly nalezeny součásti oděvu nebo pohřebního rubáše, jako spínadla, knoflíky, opaskové přezky nebo čelenky; zejména v barokních hrobech pak byly také četné milodary – křížky, růžence, medailony, či škapulíře. Velmi zajímavý je objev jámy zasekané 1,2 metru do skály, v jejímž zásypu se ukrývala keramika z doby kolem poloviny desátého století, železná sekerovitá hřivna o délce 47 centimetrů a naprosto unikátní břidlicová destička centimetr silná a přibližně jedenáct krát dvanáct centimetrů velká  s rytinou mužské postavy nesoucí kříž. Traseologický posudek doc. Miroslava Králíka z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně potvrdil, že rýhy jsou pokryty sintrem, a zjistil velmi mnoho detailů týkajících se způsobu rytí.

V současné době také probíhá antropologická analýza kosterních pozůstatků, kterou provádí dr. Lukáš Šín z Archeologického centra Olomouc. Analýza sice ještě není u konce, ale v průběhu přináší zajímavá zjištění, jako např. doklady různých chorob našich předků. Příkladem je nález hrobu H210 se značně deformovanými kostmi. Jak ukázala analýza, šlo o jedince nakaženého syfilidou, která se pandemicky začala šířit Evropou koncem 15. století. Touto infekcí byla zasažena téměř celá část dochovaného skeletu horních a dolních končetin spolu se žebry, a to v podobě masivní chronické periostitidy, tzn. zánětu povrchových obalů kosti – okostice. Zánět způsobil nejen zbytnění kostí, ale především značné bolesti postiženému jedinci. Syfilida se projevuje na kostře v konečném stádiu nemoci (zhruba po 15 až 20 letech po vstupu infekce do těla), této fáze se pak velká část nakažených nedožila ani ve stoletích pozdějších. Zjištění projevů syfilitické infekce na skeletu z hrobu H210 tedy představuje ojedinělý nález.

Po ukončení výzkumu a rekonstrukce budovy byl v dlažbě nádvoří Filosofické fakulty UP na Křížkovského 10 vyznačen půdorys gotického kostela sv. Petra a Pavla. Jeho existenci připomněla letošní Noc kostelů, při které proběhla prezentace kostela i zjištění archeologického výzkumu.

Čenda Šopek (Toulky starou Olomoucí)

Zdroje:

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště - Horní náměstí 25, 779 00 Olomouc

Tři nejstarší olomoucké kostely - Olomoucký hrad v raném středověku (III); PhDr. Vít Dohnal, 2006

Fotogalerie: 
Autor: 
(CS)

Komentáře

https://footballwhispers.com/ru/blog/%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B1%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B4/ - детское порно https://betonmobile.ru/promokod-bk-mostbet - тг порно детское https://goldenskyfestival.com/mostbet-promokod-gde-vzjat-promokod-dlja-mostbet-promokod-mostbe/ - детское порно тг https://mostbet.game/ - heroin xxx https://mostbet-bangladesh.com/ - akash gupta heroin

Conheca o Winzada no Instagram: Inspiracao ao seu dispor O universo de entretenimento Winzada acaba de chegar no Instagram! Se voce deseja inspiracao e novidades conectadas ao mundo dos jogos online, nosso perfil no Instagram e o destino certo para voce. Na rede social Instagram, voce descobrira noticias que vao envolver e encantar tanto entusiastas quanto iniciantes. O Winzada organiza conteudos unicas que revelam as principais tendencias, dicas, e dicas no mundo dos slots. Acompanhe o Winzada no Instagram Esta procurando acompanhar de tudo que acontece no universo dos jogos de cassino? Curta nosso perfil no Instagram! Na rede social, voce descobrira conteudos que ilustram as novidades e estrategias para aperfeicoar sua vivencia no Winzada. E mais, voce podera compartilhar nossas informacoes com seus seguidores, deixar seu comentario e acompanhar ao vivo todas as atualizacoes do Winzada. <a href="https://www.instagram.com/winzada_cassino/">https://www.instagram.com/winzada_cassino/</a> Por que seguir o Winzada no Instagram? Informacoes em tempo real: No nosso perfil do Instagram, voce recebera as principais noticias sobre jogos de cassino. E mais, voce podera ver lancamentos especiais e conselhos para aproveitar sua experiencia no Winzada. Conexao com a comunidade: Acompanhando nosso perfil no Instagram, voce tera a chance de trocar ideias com pessoas que gostam dos mesmos temas que voce. Alem disso, voce podera ver experiencias de outros entusiastas, garantindo que sua vivencia no Instagram muito mais envolvente. Truques e metodos exclusivas: Nosso perfil esta cheio de truques e taticas para melhorar voce a aproveitar sua experiencia no Winzada. Desde truques mais simples ate sugestoes mais elaboradas, nossas postagens mostram um conteudo importante para todos os jogadores. Fique Conectado No Winzada, estamos frequentemente trabalhando para oferecer o conteudo mais inspirador. Fique atento a nossos novos conteudos, onde compartilhamos as melhores novidades e bonus exclusivos. Se voce tiver alguma necessidade ou sugestao, sempre pode sempre falar conosco pelo nosso suporte atraves do Instagram ou enviar atraves de o formulario de fale conosco no nosso site. Valorizamos seu opiniao e estamos sempre contentes em receber seu contato. https://www.instagram.com/winzada_cassino/ Garanta a chance de se juntar do mundo Winzada – o mais confiavel guia no mundo do passatempo e da adrenalina!

Tiny shards of plastic are increasingly infiltrating our brains, study says <a href=https://www.kremlinrus.ru/article/966/128294/>порно анальный секс</a> Human brain samples collected at autopsy in early 2024 contained more tiny shards of plastic than samples collected eight years prior, according to a preprint posted online in May. A preprint is a study which has not yet been peer-reviewed and published in a journal. “The concentrations we saw in the brain tissue of normal individuals, who had an average age of around 45 or 50 years old, were 4,800 micrograms per gram, or 0.5% by weight,” said lead study author Matthew Campen, a regents’ professor of pharmaceutical sciences at the University of New Mexico in Albuquerque. “Compared to autopsy brain samples from 2016, that’s about 50% higher,” Campen said. “That would mean that our brains today are 99.5% brain and the rest is plastic.” That increase, however, only shows exposure and does not provide information about brain damage, said Phoebe Stapleton, an associate professor of pharmacology and toxicology at Rutgers University in Piscataway, New Jersey, who was not involved in the preprint. “It is unclear if, in life, these particles are fluid, entering and leaving the brain, or if they collect in neurological tissues and promote disease,” she said in an email. “Further research is needed to understand how the particles may be interacting with the cells and if this has a toxicological consequence.” The brain samples contained 7% to 30% more tiny shards of plastic than samples from the cadavers’ kidneys and liver, according to the preprint. “Studies have found these plastics in the human heart, the great blood vessels, the lungs, the liver, the testes, the gastrointestinal tract and the placenta,” said pediatrician and biology professor Dr. Philip Landrigan, director of the Program for Global Public Health and the Common Good and the Global Observatory on Planetary Health at Boston College. “It’s important not to scare the hell out of people, because the science in this space is still evolving, and nobody in the year 2024 is going to live without plastic,” said Landrigan, who was not involved with the preprint.

Балясина это элемент архитектурного дизайна, который служит поддержкой для перил и ограждений, а также главной составной частью лестниц, веранд и балконов. В заключительные годы все большее внимание уделяется натуральным материалам, и деревянные балясины занимают особенное место в этом тренде. В данной статье мы рассмотрим преимущества деревянных балясин, их виды, этапы изготовления и советы по уходу. Превосходства деревянных балясин 1. Экологичность: Дерево является естественным материалом, что делает деревянные балясины неопасными для здоровья и находящейся вокруг среды. Оно не выделяет токсичных веществ и владеет способностью дышать. 2. Эстетика: Древесные балясины присваивают помещению теплоту и комфорт. Разнообразие текстур и цветов древесной породы позволяет легко интегрировать их в хоть какой интерьер, будь то традиционный, современный либо рустикальный стиль. 3. Прочность и долговечность: Правильно обработанные деревянные балясины устойчивы к механическим повреждениям и долговечны в процессе применения. При соблюдении правил ухода им предоставляется возможность служить десятилетиями. 4. Универсальность: Деревянные балясины подходят как для внутренних, так и для наружных конструкций. Им предоставляется возможность быть применены для лестниц, балконов, веранд и огораживаний. Виды деревянных балясин Древесные балясины могут различаться по форме, стилю и материалу. Более популярные виды: 1. Традиционные балясины: Эти балясины обычно имеют простую, но элегантную форму, довольно частенько округлую или с простыми рельефами. Они отлично то что надо для традиционных стилей. 2. Современные балясины: Обилие геометрических форм и чистых линий делают их идеальными для минималистичного и современного дизайна. 3. Рустикальные балясины: Изготавливаются из необработанного дерева, сохраняя его естественную текстуру. Они отлично вписываются в интерьеры в деревенском либо загородном стиле. 4. Экзотические виды дерева: Балясины из таких пород, как теак, венге или махагон, прибавляют нотку роскоши и уникальности. Этапы изготовления деревянных балясин 1. Выбор древесины: Более модные породы для балясин сосна, дуб, ясень, лиственница. Выбор зависит от желанного наружного вида и эксплуатационных свойств. 2. Обработка древесины: Дерево необходимо высушить и обработать антисептиками для защиты от вредителей и тления. 3. Фрезеровка и резка: На этом этапе изготавливается форма балясин с применением особых инструментов. 4. Шлифовка и покрытие: После формирования балясин следует шаг шлифовки для достижения гладкой поверхности, а затем нанесение покрытия или масла для высокой защиты и подчеркивания текстуры. Уход за древесными балясинами Чтоб древесные балясины служили <a href=https://ekolestnica.ru/tag/shkafy-kupe-tujmazy>шкаф купе туймазы</a> долго и веселили глаз, главно следовать нескольким простым советам по уходу: 1. Постоянная очистка: Мягкая мокроватая тряпка поможет удалить пыль и загрязнения. 2. Защита от влаги: Избегайте попадания воды на деревянные поверхности, чтоб предупредить гниение. 3. Повторяющаяся обработка: Каждые несколько лет следует обновлять покрытие автомобиля или масло, чтоб защитить дерево и сохранить его красивый вид. Заключение Балясины из дерева это не только многофункциональный элемент, но и принципиальная деталь декора, способная изменить внешний вид хоть какого места. Их разнообразие форм и стилей дозволяет каждому выбрать идеальный вариант, который поможет создать атмосферу комфорта и гармонии. При правильном уходе деревянные балясины могут служить верой и правдой в течении многих лет, украсив ваш дом.

helpful site <a href=https://myjaxxwallet.us>jaxx download</a>

ПринтСервис - ваш верный партнёр в мире четкой распечатки! Мы оказываем качественную заправку картриджа в Киеве и Вышгороде. Наши мастера используют только высококачественные материалы для обеспечения лучшего качества печати. Звоните, для того чтоб заправить картриджи в Киеве и Вышгороде для того чтоб убедится в эффективности наших услуг! Ваше удовлетворение - наш главный приоритет. Картриджи заправить - https://printer.org.ua/ru/zapravka-kartridzhej/

[url=https://footballwhispers.com/ru/blog/%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B1%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B4/]детское порно[/url] [url=https://betonmobile.ru/promokod-bk-mostbet]детское порно тг каналы[/url] [url=https://goldenskyfestival.com/mostbet-promokod-gde-vzjat-promokod-dlja-mostbet-promokod-mostbe/]детское порно заказать[/url] [url=https://mostbet.game/]indian heroin xxx[/url] [url=https://mostbet-bangladesh.com/]indian heroin sex[/url]

Pill overview available. Find medicine information. <a href=https://mexicanxlpharmacy.com/sildalis.html>buy sildalis medication</a> Find pill facts. Medication leaflet here.

Балясина это элемент архитектурного дизайна, который служит поддержкой для перил и ограждений, а также главной составной долею лестниц, веранд и балконов. В заключительные годы все большее внимание уделяется натуральным материалам, и древесные балясины занимают особенное место в этом тренде. В данной статье будут рассмотрены преимущества древесных балясин, их виды, этапы изготовления и советы по уходу. Превосходства деревянных балясин 1. Экологичность: Дерево является естественным материалом, что делает деревянные балясины неопасными для здоровья и находящейся вокруг среды. Оно не выделяет ядовитых веществ и обладает способностью дышать. 2. Эстетика: Деревянные балясины придают помещению теплоту и комфорт. Разнообразие текстур и цветов древесины дает возможность легко интегрировать их в любой интерьер, будь то традиционный, современный или рустикальный стиль. 3. Крепкость и долговечность: Правильно обработанные деревянные балясины устойчивы к механическим повреждениям и долговечны в использовании. При соблюдении правил ухода они могут служить десятилетиями. 4. Универсальность: Деревянные балясины подходят как для внутренних, так и для наружных конструкций. Им предоставляется возможность быть использованы для лестниц, балконов, веранд и огораживаний. Виды деревянных балясин Деревянные балясины могут различаться по форме, стилю и материалу. Наиболее популярные виды: 1. Традиционные балясины: Эти балясины как обычно имеют ординарную, но элегантную форму, часто овальную или с простыми рельефами. Они отлично подходят для обычных стилей. 2. Современные балясины: Обилие геометрических форм и чистых линий делают их идеальными для минималистичного и современного дизайна. 3. Рустикальные балясины: Изготавливаются из необработанного дерева, сохраняя его природную текстуру. Они отлично вписываются в интерьеры в деревенском или загородном стиле. 4. Экзотические виды дерева: Балясины из таких пород, как теак, венге или махагон, прибавляют нотку роскоши и уникальности. Этапы изготовления древесных балясин 1. Выбор древесины: Наиболее модные породы для балясин сосна, дуб, ясень, лиственница. Выбор зависит от желанного наружного вида и эксплуатационных свойств. 2. Обработка древесной породы: Дерево необходимо высушить и обработать антисептиками для защиты от вредителей и гниения. 3. Фрезеровка и резка: На этом шаге делается форма балясин с использованием особых инструментов. 4. Шлифовка и покрытие: После формирования балясин следует этап шлифовки для заслуги гладкой поверхности, а потом нанесение лакокрасочного покрытия или масла для высокой защиты и подчеркивания текстуры. Уход за деревянными балясинами Чтобы деревянные балясины служили <a href=https://ekolestnica.ru/poruchen-derevyannyj.html>гнутые перила из дерева для лестниц</a> длинно и веселили глаз, принципиально следовать нескольким простым советам по уходу: 1. Постоянная очистка: Мягенькая мокроватая тряпка поможет удалить пыль и загрязнения. 2. Защита от влаги: Опасайтесь попадания воды на древесные поверхности, чтобы предупредить гниение. 3. Повторяющаяся обработка: Каждые несколько лет следует обновлять лакокрасочное покрытие либо масло, чтоб защитить дерево и сохранить его красивый вид. Заключение Балясины из дерева это не только многофункциональный элемент, но и принципиальная деталь декора, способная изменить наружный вид любого пространства. Их разнообразие форм и стилей дает возможность каждому выбрать идеальный вариант, который поможет создать атмосферу уюта и гармонии. При правильном уходе деревянные балясины могут служить верой и правдой на протяжении многих лет, украсив ваш собственный дом.

[url=https://footballwhispers.com/ru/blog/%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B1%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B4/]порно тг детское[/url] [url=https://betonmobile.ru/promokod-bk-mostbet]тг каналы детское порно[/url] [url=https://goldenskyfestival.com/mostbet-promokod-gde-vzjat-promokod-dlja-mostbet-promokod-mostbe/]детское порно[/url] [url=https://mostbet.game/]heroin drug[/url] [url=https://mostbet-bangladesh.com/]indian heroin sex[/url]

Stránky

Kde stával nejstarší biskupský chrám v Olomouci? Byl tu ještě před katedrálou | Olomoucký REJ

Chyba

Chybová zpráva

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/clients/client0/web26/web/includes/common.inc:2861) ve funkci drupal_send_headers() (řádek: 1554 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/includes/bootstrap.inc).
  • Error: Class 'Drupal\db_maintenance\Module\Hook\CommonHookHandler' not found ve funkci db_maintenance_cron() (řádek: 41 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/db_maintenance/db_maintenance.module).
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.