Příjemný šok, říkají pořadatelé o výtěžku sbírky na pomoc dětským pacientům

Chybová zpráva

Deprecated function: Function create_function() is deprecated ve funkci eval() (řádek: 1 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Pátek, 19.2.2021

Nepřerušit tradici. To byl pro vedení olomouckého sdružení Šance hlavní důvod, proč se rozhodlo i přes nejistotu spojenou s pandemií COVID-19 uspořádat v roce 2020 sbírku Vánoční hvězda. Výsledek 23. ročníku charitativní akce, která ohlašuje advent a blížící se svátky, však nakonec pořadatele přímo ohromil. Přestože epidemiologická situace zásadně ovlivnila způsob distribuce a prodeje pryšce nádherného, výtěžek se vyšplhal až na částku 1 924 560 korun. Prostředky poslouží k obohacení života malých pacientů Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

„Sbírku jsme rozbíhali v září, kdy jsme vůbec nevěděli, jaká bude situace. Chvíli jsme i zvažovali, jestli ji vůbec pořádat, ale nakonec jsme se rozhodli, že důležité je udržet dlouholetou tradici a kontinuitu. Byli jsme ale smíření
s tím, že pandemie výrazně zasáhne do výtěžku sbírky. Mezi největší odběratele totiž vždy patřily základní školy, ale kvůli jejich uzavření se řada objednávek neuskutečnila,“
přiznává ředitelka Šance Herta Mihálová. Sdružení však kontaktovala řada firem a institucí s nabídkou spolupráce a pomoci. „Dobrovolníci se chtěli do sbírky zapojit i přesto, že protiepidemická opatření změnila také koncepci prodeje. Květiny se nemohly prodávat v nákupních centrech, jak bylo zvykem, ale na určených místech formou výdejového okénka,“ dodává Herta Mihálová a připomíná, že více než sedm set vánočních hvězd sdružení darovalo všem zdravotníkům pracujícím na covidových odděleních Fakultní nemocnice Olomouc. „Tímto gestem jsme jim chtěli poděkovat za jejich nasazení v těžkém období,“ vysvětluje ředitelka Šance.

Nakonec se prodalo 39 tisíc květin a finální výtěžek činí 1 924 560 korun, což je pro lidi kolem Šance neuvěřitelný výsledek. „Máme velkou radost. Vůbec jsme s tím nepočítali. Děkujeme všem dárcům i spolupracovníkům,“ je nadšená Herta Mihálová. Finanční prostředky Šance využije především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálů nebo na financování volnočasových aktivit. „V letošním roce chceme výtvarně vyzdobit nově zrekonstruované oddělení JIRP a opravit již dřívější výmalby hemato-onkologického oddělení,“ doplňuje další využití finančních prostředků ředitelka sdružení.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Tehdy se podařilo získat 58 700 korun. Od té doby se částka s drobnými výkyvy rok od roku zvyšovala. V roce 2018 činil výtěžek 3 009 988 korun, o rok později to bylo už 3 196 290 korun. Podrobnosti o sbírce se dozvíte i na webových stránkách www.vanocnihvezda.eu.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)

Komentáře

I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back in the future. Cheers

It's enormous that you are getting thoughts from this post as well as from our discussion made here.

For most recent information you have to visit the web and on internet I found this website as a finest web site for most up-to-date updates.

Большинство из нас перестали смотреть телевизор , так как интернет источники дают намного больше честной информации и можно выбирать кого читать, а кого нет. Но в последнее время большая часть СМИ подает неправдивую информацию, поэтому приходится перебирать очень аккуратно . В поисках хороших СМИ я наткнулся на 2 качественных источника: ukr-life.com.ua и sylnaukraina.com.ua. Рекомендую и Вам отбирать только качестенные новостные источники чтоб не остаться обманутым. Кстати, совсем недавно прочитал Важные новости, которые касаются каждого из нас : http://www.smokinstangs.com/member.php/275283-Svetlyms http://korolevichelisey.ru/forum/viewtopic.php?f=10&t=34150 http://www.forumdipace.org/profile.php?mode=viewprofile&u=153703 http://users.atw.hu/nlw/viewtopic.php?p=45777#45777 http://bocauvietnam.com/member.php?1024218-Svetlnye

Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

I delight in, result in I found exactly what I was looking for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

<a href=https://xelaui.com>jetpack compose components</a> - ui kit, swift uikit

Why this small city is the ‘eyeglasses capital’ of Japan <a href=https://omgto3.com>омг</a> Japan is famed for its skilled artisans, masters who maintain a commitment to tradition while modernizing production techniques in line with the development of new materials and processes. Many places in the country have grown famous by focusing on specific crafts, from exquisite kimonos to perfectly designed knives. Among them is the small city of Sabae, in Fukui prefecture, about a 3.5-hour train ride from Tokyo. https://omgto3.com площадка omg It’s widely known as Japan’s eyeglasses capital – and for good reason. Sabae produces over 90% of the frames manufactured in the country, according to the local government. Signs and objects shaped like eyeglasses can be found on city streets, and there’s even a museum and festival devoted to spectacles. The art of making spectacles Sabae, located on Japan’s main Honshu island near the city of Fukui, has been producing quality eyewear for more than a century. It all started in 1905, when a local government official invited skilled eyeglasses artisans to come to the city to teach their craft, an attempt to create new opportunities for local farmers. The move paid off. Today, Sabae has over 100 companies that collaborate to make pairs of glasses. Though these studios use cutting-edge machinery to produce new frames made of metal and acetate, most stages still require the skilled hands and trained eyes of Sabae’s master artisans. That includes Takeshi Yamae, a frame designer with Japanese brand Boston Club who has lived in the city for 17 years. He tells CNN one pair of glasses can involve more than 200 steps. “I first design it, sketch it, then put it into my computer,” he says. “From the time I start designing, to the time I have the perfect product, it takes more than a year.”

How a drab Soviet metropolis became Central Asia’s capital of cool <a href=https://omgto3.com>омг</a> Several cities around the globe have reinvented themselves in recent years, but none more successfully than Almaty. Since the collapse of the USSR, Kazakhstan’s largest city (population 2.2 million and growing) has evolved from a drab, run-of-the-mill Soviet metropolis into the urban star of Central Asia. https://omgto3.com зайти на омг Along the way, the city has developed one of the world’s most beautiful metro systems, grown into a thriving banking and finance center, complemented its vintage bazaars with luxury boutiques and modern shopping malls and reshaped its traditional gastronomy into a nouvelle cuisine that’s drawing raves from foodies around the world. Almaty is also evolving into the cultural and artistic hub of Central Asia. It’s already got several world-class museums (including a “secret” underground collection that doesn’t even have a name) and a dazzling new cultural center slated to open early next year. “It’s an incredibly livable city,” says long-time American resident Dennis Keen, a historic preservation advocate and founder of Walking Almaty. “Green and clean. You don’t need a car. The public transit here is fantastic. And it’s very much the center of contemporary art and dining in Central Asia.” Keen adds that whenever he tells someone back home that he lives in Kazakhstan, “Borat” inevitably comes up. The movie’s title character doesn’t paint a very flattering portrait of the Central Asian nation. But nowadays one is tempted to think that if Borat visited Almaty now, he would say, “Very nice!”

Dokumenty kolekcjonerskie to niezwykle ciekawy obszar dla miłośników historii i kultury materialnej. Obejmuje szeroki zakres artefaktów, takich jak stare paszporty, dowody osobiste, prawa jazdy, bilety czy legitymacje. Kolekcjonowanie takich dokumentów może być pasjonującym hobby, pozwalającym na zgłębianie historii i obyczajów różnych epok. Jednakże, ze względu na swój charakter, dokumenty te budzą również pewne kontrowersje, szczególnie w kontekście ich ewentualnego wykorzystania w sposób niezgodny z prawem. Historia dokumentów kolekcjonerskich Kolekcjonowanie dokumentów ma swoje korzenie w XIX wieku, kiedy to zainteresowanie historią i archeologią zaczęło rosnąć wśród zamożniejszych warstw społecznych. Z czasem, obok starożytnych rękopisów i książek, pojawiło się również zainteresowanie dokumentami o bardziej współczesnym charakterze, takimi jak bilety z wydarzeń kulturalnych, legitymacje czy inne przedmioty związane z codziennym życiem. W XX wieku, zwłaszcza po I wojnie światowej, dokumenty takie jak paszporty czy dowody osobiste zaczęły być postrzegane jako cenne pamiątki rodzinne, a także interesujące obiekty dla kolekcjonerów. Ich wartość wynikała nie tylko z ich rzadkości, ale także z kontekstu historycznego, w jakim powstały i były używane. Wartość dokumentów kolekcjonerskich Wartość dokumentów kolekcjonerskich zależy od wielu czynników, takich jak ich stan, wiek, rzadkość oraz historyczne znaczenie. Na przykład, paszport z okresu międzywojennego należący do znanej postaci historycznej może osiągnąć na aukcjach wysoką cenę. Z kolei bilety z ważnych wydarzeń sportowych czy koncertów mogą być poszukiwane przez kolekcjonerów z całego świata. Wartość dokumentów często wzrasta, gdy są one związane z ważnymi momentami w historii, takimi jak wojny, rewolucje, czy zmiany polityczne. Na przykład, dokumenty z czasów PRL-u, takie jak legitymacje partyjne czy przepustki graniczne, mogą być szczególnie cenione przez kolekcjonerów zainteresowanych historią Polski. czytaj dalej https://dowodziki.net/ https://dokumenciki.net/ https://forumkolekcjonerskie.com/ https://dobreplastiki.com/pl/

Stránky

Příjemný šok, říkají pořadatelé o výtěžku sbírky na pomoc dětským pacientům | Olomoucký REJ

Chyba

Chybová zpráva

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/clients/client0/web26/web/includes/common.inc:2861) ve funkci drupal_send_headers() (řádek: 1554 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/includes/bootstrap.inc).
  • Error: Class 'Drupal\db_maintenance\Module\Hook\CommonHookHandler' not found ve funkci db_maintenance_cron() (řádek: 41 v souboru /var/www/clients/client0/web26/web/sites/all/modules/db_maintenance/db_maintenance.module).
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.